🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Grenen - Skagen, Frederikshavn Grenen - Skagen, Frederikshavn Grenen - Skagen, Frederikshavn
Ověřeno VyhlídkaPamátka
Otevírací doba

Celoročně

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Grenen je označován jako nejsevernější bod Dánska a poloostrova Jutland. Tohle nádherné místo, kde se střetávají Severní a Baltské moře, láká návštěvníky na pozorování (nejenom) tuleňů ale i krásného a jedinečného okolí. V blízkosti najdete majáky, které poskytují nádherný výhled na okolní krajinu a moře. V okolí můžete podnikat dlouhé procházky po pláži nebo objevovat staré bunkry a jiné památky.

V okolí objektu naleznete informační centrum, možnosti guided tours, toalety, parkovaní pro automobily, obytné vozidla, kola nebo dokonce restauraci s kavárnou.

Město Skagen, známé svým jedinečným světlem, které přilákalo mnoho umělců, je jen kousek a nabízí mnoho kulturních a historických atrakcí. Pro cyklisty je k dispozici cyklostezka, která vede přímo z města Skagen do Grenenu, umožňující pohodlný a bezpečný přístup.

Pro návštěvníky přijíždějící autem je k dispozici parkoviště, které může být pro obytné vozidla placeno, a proto doporučujeme pro přenocování skvělé a odzkoušené místo za městem Skarungen.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

Restaurant De 2 Have

Skagen • Restaurace • $$$

Restaurace se nachází přímo v objektu Grenen, s velkým parkovištěm pro osobní automobily, obytné vozidla nebo kola. Z restaurace je krásný výhled a na pláž to je odtud jen kousek. De 2 Have má dva hlavní vchody, jeden do restaurace a druhý do kavárny, která ale nabízí i teplá jídla. Doporučujeme ochutnat místní fish & chips!

Tipy na parkování

Parkování Skagen

Typ

Neoficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Parkování přímo při pláži na konci města Skagen v naprostém tichu při pískových dunách. Parkování pro přibližně 15-20 dodávek.  K dispozici čisté dámské a pánské toalety (otevřeno jednom v sezóně od Velikonoc do půlky říjnu). Do centra města to máte pěšky 30 minut, nebo na kole do 10 minut. To samé pak z centra na Grenen. Naprosto idylická lokace a proto doporučujeme všemi deseti.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Nyboder

Kodaň

MěstoPamátkaZajímavé místo

Rundetaarn

Kodaň

Město

Operaen

Kodaň

Grenen () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.