Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno PřírodaZajímavé místo
Otevírací doba

Závislé na počasí

Při sněhu zavřeno • Více
Časová náročnost

1 hodina

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Svinná Lada

Občerstvení

Občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Chalupská slať je oblast rašeliniště vedoucí ze Svinné Lady k Chalupskému jezírku, kde je k vidění pravděpodobně nejfotografovanější bříza České republiky. V oblasti, kterou vedou převážně dřevěné chodníčky, se nachází několik zajímavých rostlin – například bříza zakrslá. To nejzajímavější se však nachází na konci naučné stezky u Chalupského jezírka.

Celá trasa vám nezabere více jak hodinu a rozhodně stojí za návštěvu. Je jen potřeba počítat, že v zimě bývá Chalupská slať zavřena – tedy v případě, že je více sněhu.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Parkování

Zaparkovat se dá zdarma v blízké obci Svinná Lada u autobusové zastávky. Parkoviště není moc velké, chce to tedy vcelku štěstí nebo si vybrat méně exponované dny a hodiny.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
PřírodaZajímavé místo

Panská skála

Kamenický Šenov

PřírodaVyhlídka

Šance

Točná, Praha

Příroda

Černá Smědá

Bílý Potok

Chalupská slať (Borová Lada) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Jihočeský kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.