Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno VyhlídkaZajímavé místo
Fotografie: Martin Prokop (@lilcoln)
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 hodina

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Po vjezdu do obce

Po pravé straně • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Čertovy hlavy jsou skalním útvarem nedaleko Mělníka, na okraji obce Želízy. Jde o velmi netradiční podívanou na dva obří, ve skále vytesané čerty, za kterými stojí sochař Václav Levý. Zhruba 9 metrů vysoké hlavy dohlíží nad malou obcí ve Středočeském kraji již od roku 1846, kdy sochař své dílo po téměř pěti letech dokončil.

K Čertovým hlavám se dostanete po vcelku strmé stezce, ale zvládnete ji v pohodové chůzi během 10 – 15 minut. Kromě úžasného výhledu stojí za zmínku i příjemná procházka po modré stezce, označována také jako Okruh V. Levého.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Parkování

Zaparkovat můžete v podstatě ihned po příjezdu do obce Želízy po pravé straně (směrem od Mělníka).

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
PřírodaVyhlídka

Alšova vyhlídka

Únětice

Památka

Zámek Orlík

Orlík nad Vltavou

VyhlídkaZajímavé místo

Malá Skála

Malá Skála

Čertovy hlavy (Želízy) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Středočeský kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.