Instagram menu
Božídarské rašeliniště - Boží Dar Božídarské rašeliniště - Boží Dar Božídarské rašeliniště - Boží Dar
Ověřeno Příroda
Otevírací doba

Časová náročnost

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Placené • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Božídarské rašeliniště je národní přírodní rezervace na hraně nejvýše položené obce v České republice – Božího Daru. Rašeliniště je výjimečné zejména výskytem smrčin, klečí, či porostů borovice blatky. Skrze celé rašeliniště je k dispozici naučná stezka s celkem 12 informačními cedulemi se zajímavými informacemi nejen o lokálních porostech.

V okolí Božídarského rašeliniště, které stihnete projít za zhruba 1 hodinu, je k dispozici i hezká procházka tzv. Ježíškovou cestou. Ta nabízí 2 okruhy, kratší o délce zhruba 6 km, delší pak s dvojnásobkem kilometrů.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Parkování

Zaparkovat se dá na několika placených parkovištích přímo na Božím Daru, a to většinou za 100 Kč na celý den. Doporučit můžeme například parkoviště u nového Pivovaru Červený Vlk, kde vaří nejen skvělé jídlo, ale i pivo.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVyhlídka

Rozhledna Děčínský Sněžník

Jílové

PřírodaZajímavé místo

Soumarské rašeliniště

Volary

MěstoPamátkaPříroda

Průhonický park

Průhonice

Božídarské rašeliniště () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.