Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno Příroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Boží Dar

Placené • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Božídarské rašeliniště je národní přírodní rezervace na hraně nejvýše položené obce v České republice – Božího Daru. Rašeliniště je výjimečné zejména výskytem smrčin, klečí, či porostů borovice blatky. Skrze celé rašeliniště je k dispozici naučná stezka s celkem 12 informačními cedulemi se zajímavými informacemi nejen o lokálních porostech.

V okolí Božídarského rašeliniště, které stihnete projít za zhruba 1 hodinu, je k dispozici i hezká procházka tzv. Ježíškovou cestou. Ta nabízí 2 okruhy, kratší o délce zhruba 6 km, delší pak s dvojnásobkem kilometrů.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Parkování

Zaparkovat se dá na několika placených parkovištích přímo na Božím Daru, a to většinou za 100 Kč na celý den. Doporučit můžeme například parkoviště u nového Pivovaru Červený Vlk, kde vaří nejen skvělé jídlo, ale i pivo.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
MěstoPamátkaPříroda

Průhonický park

Průhonice

Příroda

Bílé (sloní) kameny

Rynoltice

PamátkaZajímavé místo

Novinský železniční viadukt

Kryštofovo údolí

Božídarské rašeliniště (Boží Dar) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Karlovarský kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.