Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno Zajímavé místo
Otevírací doba

Závislé na sezóně

50 - 100 Kč • Více
Časová náročnost

1 - 2 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Přímo na místě

zdarma • Více
Občerstvení

Občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nevhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Archeopark v obci Pavlov je archeologické muzeum, které se z většiny nachází pod zemským povrchem. Archeopark se nachází na místě obsáhlých nalezišť z období mladého paleolitu. Muzeum bylo otevřeno v roce 2016 a stojí za nám Architektonická kancelář Radko Květ. Na povrch Pálavy, nedaleko vodní nádrže Nové mlýny, vykukuje jen několik betonových světlíků a i právě tento „detail“ činí Archeopark opravdu výjimečnou stavbou.

Uvnitř muzea se nachází výstava převážně z doby „lovců mamutů“, vše je velmi pěkně popsáno a vysvětleno. Návštěvu Archeoparku v Pavlově tak vřele doporučujeme a slibujeme, že nebudete litovat. Z okolí Archeopaku je pak moc pěkný výhled nejen na zmíněnou vodní nádrž, ale i nedalekou zříceninu hradu Děvičky.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Otevírací doba

Archeopark Pavlov je přes zimní měsíce (prosinec, leden, únor a březen) zavřený, v ostatních měsících platí následující otevírací doba:

Aktuální otevírací dobu najdete vždy na oficiálních stránkách Archeoparku Pavlov.

Vstupné

Základní vstupné pro dospělé činí 100 Kč, snížené pro děti, důchodce, studenty či ZTP pak vyjde přesně na polovinu – tedy 50 Kč. K dispozici je také rodinné vstupné za 250 Kč. Pokud si budete chtít uvnitř Archeoparku pořídit pár fotografií, počítejte s poplatkem 50 Kč.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
PřírodaVyhlídka

Pravčická brána

Hřensko

PamátkaZajímavé místo

Novinský železniční viadukt

Kryštofovo údolí

PřírodaZajímavé místo

Ticháčkova kaple

Suchý Důl

Archeopark Pavlov (Pavlov) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Jihomoravský kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.