menu
Aarhus - Aarhus, Jutland Aarhus - Aarhus, Jutland Aarhus - Aarhus, Jutland
Ověřeno Město
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Celý den

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Aarhus, druhé největší město Dánska, je živým městem ležícím na východním okraji Jutska, obklopeno krásnou a historickou přírodou. Toto pobřežní město nabízí bohaté možnosti vyžití v přírodě ale i možnost městského života s nakupováním, vynikajícím jídlem, kulturou, historickými památkami a množstvím zábavy. Aarhus, který je domovem pro 335,000 lidí a je známé i jako studentské město. Mnozí říkají, že má staré srdce, ale mladého ducha.

Aarhus je proslulý svými světově uznávanými muzei, průkopnickou architekturou, okouzlujícími historickými čtvrtěmi, nádhernými střechami a oceněnými baristy. Mezi hlavní atrakce patří ARoS Aarhus Art Museum s ikonickým dílem Your rainbow panorama, historický skanzen Den Gamle By a Moesgaard Museum, kde je prehistorie prezentována inovativním způsobem v dechberoucím architektonickém prostředí. Tivoli Friheden, co je  zábavní park v krásném Marselisborgském lese, je skvělým místem pro zábavu ale i zážitky z přírody.

Botanická zahrada s Tropickými domy představuje rozmanité rostlinné sbírky ve čtyřech různých klimatických zónách​. Univerzita v Aarhusu je architektonicky zajímavá svým sladěním s okolím University Parku a Nobelova parku​. DOKK1 je kulturní a multimediální centrum, které vítá občany a hosty v Aarhusu​.

Aarhus pořádá několik velkých festivalů, včetně Smukfestu, známého jako Skanderborg Festival, který je považován za nejkrásnější festival v Dánsku a koná se každoročně v srpnu. Informace o aktuálních akcích naleznete zde.

Město má vynikající cyklistickou infrastrukturu, takže kolo je ideálním způsobem dopravy. A pokud nemáte vlastní, můžete si ho snadno pronajmout pomocí mobilní aplikace.

Pro koupání navštivte místní přístav a pobřeží, kde lze plavat v moři a poté se ohřát v sauně.

Mapa a okolí

Aarhus, druhé největší město Dánska, leží na východním pobřeží poloostrova Jutland. Toto město je nejen bohaté na historii, kulturu a moderní architekturu, ale je také významným studentským městem s mnoha univerzitami a vysokými školami, což přispívá k jeho mladistvé a živé atmosféře.

Při návštěvě města stojí za to vidět Aros Aarhus Kunstmuseum, jedno z největších muzeí umění v severní Evropě, které na své střeše nabízí duhovou vyhlídku s panoramatickým výhledem na celé město. Nechybějte návštěvu Den Gamle By, skanzenu umístěného na okraji města, kde můžete procházet historickými dánskými budovami z různých období. Botanisk Have, botanická zahrada s tropickým skleníkem, je ideální pro milovníky přírody.

Kulinářské zážitky nabízí mnoho místních restaurací a kaváren s tradiční dánskou kuchyní i mezinárodními specialitami. Aarhus se také pyšní bohatým hudebním a kulturním životem s koncerty, festivaly a výstavami po celý rok, program k nalezení zde.

Také doporučujeme procházku podél pobřeží mezi moderními budovami. Po cestě zavítejte do kterékoliv kavárny a ochutnejte skořicového šneka, chybu určitě neuděláte!

Tipy na jídlo v okolí

Havnens Perle

Aarhus • Restaurace • $$

Legendární restaurace Havnens Perle v Aarhusu s unikátní atmosférou. Tato restaurace nabízí dánskou a americkou kuchyni s objednáváním přímo u baru. Jídlo je velmi chutné a společně s atmosférou restaurace nabízí skvělý zážitek.  Hlavně díky ní se cítíte jako byste přistáli přímo v Americe, ačkoli jste jen v Aarhusu.

Tipy na parkování

Parkování Aarhus

Aarhus

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Max. 24 hod

Parkování pro obytné vozy je zdarma na 24 hodin. Tato část parkoviště je vyhrazena pouze pro obytné vozy, no hned vedle je také parkoviště pro osobní automobily. Parkování je možné pouze s parkovacím diskem, nebo se zřetelně napsaným časem příjezdu a vystavením na předním okně. Lokalita je skvělá, blízko moře v bezpečné oblasti s moderními novými budovami a množstvím restaurací a kaváren. Pár metrů od parkoviště je legendární Grill Havens Perle, který doporučujeme navštívit. Parkoviště se nachází vedle hlavní komunikace, provoz je ale v noci omezen a proto nebudete rušeni hlukem. Do centra města to máte 20 minut pěšky, nebo 7 minut po skvělých cyklostezkách na kole.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaPamátka

Grenen

Skagen, Frederikshavn

Město

Nyboder

Kodaň

MěstoPříroda

Kongens Have

Kodaň

Aarhus () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.